OZON JENERATÖRLERİ

Endüstriyel Mutfak Havalandırmalarında Efektif Koku Giderimi İçin, Yüksek Verimli Ozon Jeneratörleri

Genel Özellikler

Endüstriyel Mutfak Havalandırmalarında Efektif Koku Giderimi İçin, Yüksek Verimli Ozon Jeneratörleri

Düşük Güç Tüketimi, Yüksek Ozon Üretimi

HORECA Ozon Jeneratörleri; ortamdaki oksijeni, yüksek voltajlı corona deşarjı teknolojisi kullanarak kararsız ozon moleküllerine dönüştürür. OG35 ve OG50 olarak, 35g/s ve 50g/s ozon üreten iki modeli mevcuttur.

Kolay Montaj, İşletme Ve Bakım

HORECA Ozon Jeneratörleri; egzoz kanallarına ozon enjekte eder. Bu nedenle kirli hava akışından uzakta konumlandırılarak, minimum ekstra bakım gerektirecek şekilde yerleştirilirler. HORECA Ozon Jeneratörleri, duvara monte edilerek, egzoz kanalına PVC borularla bağlanabilirler.

Özellikler

HORECA Ozon Jeneratörleri; Bina Yönetim Sistemi’ne entegre edilebilir. HORECA INTAIR kullanılarak; pişirme yüküne veya bir zamanlayıcıya bağlı olarak ozon enjeksiyonu sağlanabilir.,

Sertifikasyon ve Testler

HORECA Ozon Jeneratörleri, HORECA Scrubbox Elektrostatik Tutucularla birlikte McDonalds mutfaklarında test edilerek, %80 oranında koku giderme sağlandığı tespit edilmiştir. Ayrıca AS1668.2-2012’ye göre de test edilmiştir. Belirtilen ozon konsantrasyonlarının üretildiği Sidney Üniversitesi’nce sertifikalandırılmıştır.

Montaj Gereksinimleri

- Ozonun kanal içerisindeki kokuyu giderebilmesi için, koku molekülleri ile 2 saniyelik bir temas süresi gerekir. Tahliye süresinin buna göre ayarlanması önemlidir.

- Ozon Jeneratörleri, daima egzoz fanına bağlı çalışmalıdır.

- Kokuya duyarlılık, kişiler arasında farklılık gösterir. Eğer tahliye noktalarında yüksek hassasiyet söz konusu ise, gereksinimleri belirlemek adına uygulama öncesinde; lokal hava akımları, mesafeler, pencere açıklıkları, tahliye yoğunluğu vb. de hesaba katılarak bir “Koku Etki Değerlendirme” çalışması yapılması tavsiye edilir.

Teknik Özellik Tablosu

  QLC-20G QLC-40G QLC-60G  
OZON MİKTARI 20 40 60 gr
GÜÇ 300 300 380 W
YOĞUNLUK 45-45 70-85 125-130 ppm
KAPASİTE 7.000 10.000 15.000 m³/h
VOLTAJ 220/50 V/Hz
BOYUTLAR 40x30x55 cm
MALZEME SERAMİK  
KASA PASLANMAZ ÇELİK  

YÜKSEK KALİTE
ULUSLARARASI STANDARTLAR
GÜÇLÜ SERVİS AĞI
YÜKSEK PERFORMANS
UZUN ÖMÜRLÜ KULLANIM