FREKANS KONTROL PANOLARI

KONTROL PANOLARI
KONTROL PANOLARI

Frekans Kontrol Panoları, filtreleme sistemlerinin kurulduğu ortamlarda, egzoz fanı ve filtre sistemini kontrol etmek için kullanılır.

İNCELE

Frekans Kontrol Panoları, filtreleme sistemlerinin kurulduğu ortamlarda, egzoz fanı ve filtre sistemini kontrol etmek için kullanılır.

 

FREKANS KONTROL PANOLARININ ÖZELLİKLERİ

  • HORECA Elektrostatik Filtre’nin üzerinde bulunan, durum/arıza bilgisi uyarıları ve bakım uyarısı da kontrol panosu üzerinden okunabilir.
  • Make-up sistemi olan mahallerde, her iki cihazın da ( Filtrasyon Cihazı ve Make-Up Cihazı ) frekans inverterleri tek bir pano içerisinde olur ve birbiri ile master-slave senkronize çalışabilir şekilde programlanır.
  • Frekans konvertörlerinin içerisinde yangın modu fonksiyonu bulunur. Sahadan gelecek yangın sinyalinden sonra frekans konvertörü maksimum hızda çalışmaya başlayacak ve bu sırada oluşan her türlü hata durumunu görmezden gelecektir.
  • Filtrasyon ve make up cihazlarının ortak panosu, eğer varsa bina otomasyon sistemine Modbus üzerinden bağlanır. BMS’den; Start/stop, fan çalışıyor bilgisi, fan arıza bilgisi, filtre çalışıyor bilgisi, ESP filtre arıza bilgisi, filtre kirlilik ikaz bilgisi, hava debisi, yangın modunda çalışıyor bilgisi, manuel çalışıyor bilgisi make up fanı ısıtma serpantini hava çıkış sıcaklığı bilgisi, donma termostatı bilgis gibi bilgiler alınabilir.
  • Elektrostatik Filtre çalışmadığında hava temizleme sistemine ait fanın çalışması için kontrol panoları BCS (By-Pass Control System) donanımına sahiptir.